Bahçelievler Yangın Merdiveni

Kategori : Bahçelievler Yangın Merdiveni

BELEDİYE YÖNETMELİKLERİNE UYGUN YANGIN MERDİVENLERİ

Günlük hayatımızda kötü olayları ve olasılıkları aklımızdan geçirmemeye çalışırız. Bu hem enerjimizi düşürür hem de kaygılarla yaşamamıza sebep olur.  İş ve okul hayatımızı kötü etkileyecek olan bu kötü düşünceler sevdiklerimize de yansır. Birçok korku yeterince önlem almış olduğumuzdan emin olmamaktan ya da hayatın bizlere yapabileceği sürprizlerden kaynaklanır. Her ne kadar olumsuzluklara odaklı yaşamamamız gerekse de olası sorunlar için önlem almak ve temkinli olmak her zaman gerekliliktir. Böylece içimiz de daha rahat olacaktır.

Herkesin hayatında tecrübe edebileceği doğal afetler vuku bulduğunda bize yardımcı olacak ve kaçış yolu sağlayacak en etkili yollardan biri özellikle giriş çıkışı dar ve yüksek binalarda bulunması gereken yangın merdiveni ve acil çıkışlardır. Bu çıkışlar sadece yangınlarda değil binanın acil olarak terk edilmesi gereken her durumda kullanılacak yerlerdir. Yangın merdivenleri bazı binalarda zorunlu olarak bulunmalıdır. Bunlar kamuya açık yüksek binalar dar giriş çıkışı olan ve yoğun ziyaretçisi olan yapılar 10 ve 10 kattan daha yüksek binalar tamamı 600 metrekareden geniş olan katların bulunduğu binalar ve zemin katı ile birlikte dört kattan yüksek ofis ve iş yerleridir. Bu binaların yangın çıkışlarının olmaması belediyelerce denetlenecektir.

Yangın çıkışları geniş holler ile yapılardan ayrılalı ve bu çıkışı kullanacak kişileri tehlikeden koruyabilecek niteliklere sahip olmalıdır. Çıkış kapılarının genişliği en az 80cm ve yüksekliği de en az 2 metre olmalıdır. Bu kapılarda diğer iç kapılarda bulunabilecek eşik veya ayağa takılabilecek başka bir çıkıntı bulunmamalıdır. Kapılar el ile iterek kolayca açılabilmeli ve asla kilitli tutulmamalıdır. Kaçış yoluna geçilen hollerdeki kapılar duman ve su sızdırmaz olmalıdır. Bu yollar minimum 60 dakika hasar almadan korunmalı ve binanın büyüklüğüne göre bu dayanıklılık süresi artırılmalıdır. Merdivenlerin de sağlam olması birçok kişiyi aynı anda çıkışa taşıyabilecek dayanıklılıkta olması kenar korunakları basamak genişliği ve kullanılan malzeme dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Büyük ve yeni projelerin yangın ihaleleri ile firmalardan hizmet sağladıkları günümüzde gelişen teknolojilerle de desteklenen yeni tasarımlar vardır. İş yeri kullanımına uygun tasarlanan plazalar gökdelenler kuleler büyük ve geniş yapılar camiler kreş huzur evleri tehlikeli madde depoları fabrikalar sinema ve tiyatro binaları spor tesisleri hastaneler düğün salonları öğrenci yurtları alışveriş merkezleri ve toplu konut projeleri gibi geniş bir iş alanda kullanılan bu yapılar yeni nesil mimarinin önceliklerindendir. Yönetmelikte belirtilen zorunlu binalarda her katta en az iki farklı yönde çıkış ve en az bir merdiven bulundurulması zorunludur.

Merdivenler birden çok olacak ise kesinlikle yan yana olmayacak binanın çevresinden farklı konumlarda yer alacaktır. Bu sayede hangi noktada yangın çıkarsa çıksın kişiler bir alternatif çıkış ile binayı terk edebileceklerdir. Z tipi ve dairesel olarak ikiye ayrılan merdivenlerden binanın yapısına en uygun olanı tercih edilir. En sık kullanılan tipi ise z tipi olanlarıdır.  Acil çıkışların kullanılması gereken durumlar olduğunda panik olmadan serinkanlılıkla hareket edilmesi gerekir. Acil çıkışlar sayesinde kişiler binayı en kısa sürede terk edeceklerdir.

Zorunlu olarak yaptırılması gereken merdivenlerin ne kadar maliyetinin olacağıyla ilgili net bilgilere ulaşabilmek için birim fiyatlar üzerinden her bina için özel maliyet hesaplanır. Bu yüzden binaya keşif için gönderilen ekiplerimiz ölçümlerini tamamladıklarında ve kaç adet merdiven ihtiyacı olduğunu netleştirdiklerinde yangın merdiveni fiyatları hakkında size detaylı bilgilendirme sağlanacaktır.

İstanbul yangın merdiveni yapım ve kurulum hizmetimiz ile her ihtiyaca yönelik uygun tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Profesyonel ekibimizin yapmış olduğu etüt çalışmalarının hemen akabinde işe koyuluyor ve en kısa sürede işimizi sonlandırıyoruz. Acil çıkışlar ve merdivenlerimiz hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçiniz. Size özel proje ve fiyat alternatiflerimizle güvenliğinizi sağlamak bizim işimiz. 

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ