İstanbul Yangın Merdiveni

İstanbul Yangın Merdiveni 

 

    Yangın merdivenleri binalarda insanların hayatını kurtarmasına yardımcı olan en önemli yangın güvenlik yapılarıdır. Normalde binalarda yangın söndürme cihazları, yangın sprink sistemleri vb. yapılar bulunmasına rağmen bazen bu yapılar yangınların çıkmasına ve büyümesine engel olamayabilmektedir. Böyle durumlarda insanlar yangından kurtulmak için normal merdivenleri veya pencereleri kullandığında yanma, zehirlenme durumları ile karşılaşabilmektedirler. Oysa ki yangın merdiveni bulunan yapılarda ise yangın anında insanlar merdivenlerden veya pencerelerden uzak şekilde yangın merdiveni yapısına ulaşabilir ve hayatlarını kurtarabilmektedirler.

 

   Ülkemizde yangın merdivenlerinin önemi İstanbul ilinde çok daha fazladır. Çünkü İstanbul çok kalabalık bir şehir olmasının yanında aynı zamanda çok büyük yapılara ve bu yapılarda yüzlerce insana ev sahipliği yapmaktadır. Fakat İstanbul yangın merdiveni yapıları çok önemli olmasına rağmen bu yapıların imalatına birçok firma çok fazla önem vermemektedir. Bazı başarısız firmalar yangın merdiveni imalatı yaparken kalitesiz malzeme kullandıkları, sağlam olmayan işçilikle ürettikler için hem insanların hayatını çok büyük bir risk altında bırakmakta hem de İstanbul yangın merdiveni yapısını kurduran kişiyi denetimler sırasında cezalar altında bırakmaktadırlar. 

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ