Z TİPİ VE DAİRESEL YANGIN MERDİVENLERİ ARASINDAKİ FARKLILIKLAR

Z TİPİ VE DAİRESEL YANGIN MERDİVENLERİ ARASINDAKİ FARKLILIKLAR

Söz konusu binayı acilen terk etmek olduğunda insanların en güvenilir binayı boşaltma yolu yangın merdivenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şekilsel olarak iki farklı çeşide sahip olan yangın merdivenlerinin aralarında şekilsel farklılığın dışında da pek çok farklılık bulunmaktadır. 

Dairesel yangın merdiveni ile Z tipi yangın merdiveni arasında bulunan farklılıklara baktığımız zaman şekilsel farklılıktan sonra bahsedeceğimiz ilk konu montaj ve uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Dairesel merdivenlerin montaj özellikleri Z tipi merdivenlerin montaj özelliklerine göre daha az güvenli olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira görünüş olarak baktığımız zaman bile bu merdivenlerin havada asılı kalmış gibi olan görüntüsü kendimizi güvende hissedememenize neden olabilmektedir. Taşıma kapasitesi olarak baktığımız zaman da bu merdivenler arasında farklılıklar olduğunu görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu nedenle Z tipi yangın merdivenlerinin uygulanmasında bir kısıtlama yokken Dairesel merdivenlerin uygulanmasında 9.5 metre yükseklik şartı ve bir katta en fazla 25 kişinin olması şartı aranmaktadır. Bunların dışında yer kaplama açısından baktığımızda Dairesel merdivenlerin daha az yer kaplıyor olması nedeni ile tercih edildiklerini görebilmemiz mümkün olmaktadır. Estetik açıdan baktığımız zaman da Dairesel merdivenlerin bu özellikleri ile daha çok tercih edildiklerini görebilmemiz mümkün olmaktadır. Anca Z tipi merdivenler için de ferforje çalışmaları sayesinde estetik bir görünüm oluşturulması söz konusu olabilmektedir. Bunun yanı sıra Z tipi merdivenlerin aynı katta birden fazla çıkış noktası sağlaması Dairesel yangın merdivenlerine göre daha avantajlı bir kullanım sağladığını göstermektedir.

Hangi tip merdiveni seçecek olursanız olun asıl önemli olan ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamaması olacaktır. Bu konudaki desteği de sektöründe yıllardır hizmet veren ve gerekli tecrübeyle bilgiye sahip olmanın yanı sıra her zaman yeniliklere açık olan firmamızdan alabilmeniz mümkün olacaktır.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ