YANGIN MERDİVENLERİ NE TÜR ÖZELLİKLERE SAHİP BİNALARDA KULLANILIR

YANGIN MERDİVENLERİ NE TÜR ÖZELLİKLERE SAHİP BİNALARDA KULLANILIR

            Yangın merdivenleri binalardan acil giriş ve acil çıkış için yapılan güvenlik tedbirlerindendir. Merdivenlerin asıl isiminin yangın merdiveni olması sadece yangınlarda kullanıldığı için veya farklı tür özelliklerde kullanıldığı için olduğundan değil yangın yönetmeliğinden dolayı zorunlu tutulduğu için yazılmıştır.

            Yangın merdivenlerinin kullanımı sağlana bilmesi için sürekli olarak kullanıma açık olması gerekmektedir. Tabi kullanıma açık olması demek dışarıdan gelebilecek her türlü zararıda göze almak demektir ki; bu da belirli zamanlarda görülen hırsızlık olaylarına davetiye çıkartmaktadır. Yangın merdivenlerinin amacının dışarısında topluma zarar veren olaylara yardımcı olması uzmanları daha farklı yöntemlere sevk etmiştir. Bunun sonucunda yangın merdivenlerinin yangın ve acil durumlarda çalışmasına olanak sağlayan ve yangın alarm sistemleri çalıştığında yangın kapılarının ve diğer sistemlerin devreye girdiği akıllı sistemler kurulmaktadır. Yangın alarm sistemlerinin özelliği sayesinde yangın merdivenleri artık daha kullanışlı hale gelmiştir.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ