Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın yıllardır insanların hayatını olumsuz etkileyen afetlerden bir tanesidir. İnsanların dikkatsizliği veya başka sebeplerden oluşan bu afet önlenmezse insanları maddi ve manevi büyük yükün altına sokabilmektedir. Yangının çıktığı esnada maddi olarak zarar görsek de manevi olarak kendimizi o sırada kurtarabiliriz. Bu durum yangın merdivenleri ile mümkündür.

Yangın merdiveni herhangi bir afet sırasında insanların içerde mahsur kalıp zarar görmemesi için dışarı çıkabilecekleri araçlardır. Genelde yüksek binalarda, büyük AVM ler de, iş hanlarında kullanıldığı görülür. Türkiye de 1900 lü yıllarda inşaatlarda ve konut yapımında büyük ilerleme oldu. Bu ilerleme konutlar için büyük ihtiyaçları da beraberinde getirdi. Bu ihtiyaçlardan en önemlisi yangın merdivenleridir. Bu merdivenler yangının olduğu esnada itfaiye gelene kadar insan zehirlenmesini önlemek için bir ön tedbirdir. Özellikle kalabalık nüfusuyla dikkat çeken İstanbul yangın merdiveni konusunda binaların yüksek olmasını veya alçak olmasını ayırt etmeden bu konuda sağlam önlemler almalıdır. Gecekondulaşmanın fazla olması, binaların, işyerlerinin iç içe olması en ufak bir olası afetin her yere sıçraması demektir. Bu durumda insan sağlığı gözden kaçırılmamalı İstanbul gibi büyük şehirler yangın merdiveni yönetmeliğine uyarak titiz çalışan yangın merdiveni firmalarından yardım almalıdır. Okullarda iş yerlerinde böyle durumlarda nasıl davranılacağı ve kaçılacağı konusunda tatbikatlar yapılmaktadır. Bugün piyasada yangın merdiveni fiyatı karşılaştırıldığında önünüze birden fazla seçenek çıkmaktadır. Ucuz veya pahalı olmasından ziyade yangın merdiveni özelliğine ve yangın merdiveni imalatında kullanılan dikkat edilmelidir. Yangından veya herhangi bir afetten kaçarken yangın merdiveninin dayanıksızlığı sonucu başka felaketlere yol açmak istemiyorsak bu konuda en iyi firmalardan yardım almalıyız. Yangın merdiveni en yüksek ısılara dayanıklı olmalı, zemine sağlam oturtulmalı, kar ve buzlanma gibi durumlarda önlem alınmalıdır. Yapılan yangın merdivenleri bina boşluklarından uzak tutulmalıdır. Büyük küçük herkese uygun tasarlanmalıdır. Basamak yüksekliği 17,5 cm genişliği ise 25 cm olmalıdır. Sizler de birer inşaat sahibiyseniz bu konuda en iyi firmalardan yardım almalısınız. Binanızın özelliğine göre Z tipi yangın merdiveni, Dairesel yangın merdiveni ve Makaralı yangın merdivenlerinden yararlanabilirsiniz. Yüksek binalarda Z tipi alçak binalarda dairesel yangın merdivenleri kullanılmaktadır.

Yaşanılan alanlar için bu tür önlemlerden asla kaçınmamalıyız.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ