Z tipi Yangın Merdiveni

Z tipi Yangın Merdiveni
Daha önceki yazılarımızda "yangın merdivenleri" ile ilgili iki tür olduğuna değindik. Bu yazımızda ise bunlardan birisi olan Z tipli "yangın merdivenleri özellikleri", neden daha fazla tercih edildiği ve bazı teknik özellikleri gibi konulara değineceğiz.
Öncelikle Z tipi yangın merdiveni denilmesinin nedenini açıklayalım. Bu yangın merdiveni tipinde yatay konumda yer alan profiller, merdivenin yukarı katlara kadar yükseltilmesi için aynı ebatlarda diğer profilleriyle zikzak çizecek şekilde bağlanır.
Dışarıdan bakıldığında ise Z harfini andırır. Bu nedenle bu tip yangın merdivenlerine 'Z Tipli Yangın merdiveni' denilmektedir.
Aynı zamanda en çok kullanılan yangın merdiveni tipi de Z tipli yangın merdivenleridir.

Şimdi de bunun nedenlerinden söz edeceğiz.
İlk olarak söz edeceğimiz husus binaların yüksekliğidir. Yangın merdiveni yönetmeliğine göre binaların 4 kattan daha yüksek olması halinde Z tipi "yangın merdiveni" yapılması zorunludur.
Bunun nedeni ise sağlıkla ilgilidir. İzdiham, panik ve yüksek katlardan iniş esnasında baş dönmesi, düşme tehlikesi gibi problemleri ortadan kaldırmak amacıyla genişliği daha fazla olan, dönüşlerin keskin yapılmasını sağlayan bu tip yangın merdiveni zorunlu kılınmıştır.
Aynı zamanda Z tipi "yangın merdiveni fiyatları" da bu yüksekliğin çarpımıyla bulunur.
Bir başka nedeni ise teknik olarak "yangın merdiveni imalatı" yapılan parçaların monte edilişi esnasında güvenliği daha da arttırmasıdır. 
Son olarak da çıkış sayılarının rahatlıkla yükseltilme avantajı sağlamasını sayabiliriz.

Yukarıda bahsini ettiğimiz nedenlerden dolayı yüksek katlı binalarınız için Z Tipli yangın merdiveni kullanmanız daha uygun olacaktır.
Daha fazla bilgiyi "İstanbul Yangın Merdiveni" firmamızdan alabilirsiniz. Diğer "yangın merdiveni firmaları" ile kıyasladığında daha deneyimli elemanlar çalıştıran ve daha fazla kalite belgesine sahip olan firmamızdan yangın merdiveni alışveriş yapmanız halinde birçok konuda avantaj sahibi olursunuz.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ