YANGIN MERDİVENLERİ ARASINDA Kİ FARKLAR

Eminim ki sizlerin de dikkatini çekmiştir. Binaların arka kısımlarında Z ve dairesel şekilde olan iki tip yangın merdiveni görmüşsünüzdür. Bazen yangın merdivenini binaya yakıştırmış onu estetik bulmuşsunuzdur, bazen ise görüntüsü hiç hoşunuza gitmemiştir. Peki, can güvenliğiniz açısından hangisinin daha iyi olduğunu düşünen oldu mu? Elbette olmuştur. Peki, sizce hangisi Z tipi mi dairesel olan mı?

Şöyle bir düşünürsek eğer dairesel olanlar daha küçük olduklarından bina da daha hoş görünebilirler fakat bir şeyi fark ettiniz mi? Dairesel merdivenler sanki havada durmaktadır. Dairesel merdivenlerin montajları çok iyi değildir ve insan nakil kapasitesi azdır. Hayal etsenize, yangın çıktı ve kaçmaya çalışıyorsunuz ama merdivende yoğun bir insan trafiği var ve merdiven o kadar da sağlam gözükmüyor bu kadar insanı nasıl z merdivenler aşağıya sağ salim indirsin. İçer de kalsan zehirli duman.  Merdivene kaçsan ne olacağı belirsiz ama o anda birini seçmek zorundasın ki bu merdiven olacaktır ama için rahat değil hadi bakalım şans denk gele.

Z tipi merdiven peki? Onun daha az estetik göründüğüne eminim ama artık firmalar kendilerini bu işte o kadar ilerlettiler ki Z tipi yangın merdiveninize de istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Z tipi yangın merdivenlerinin montajı daha sağlıklı ve daha güvenlidir. Şu merdivene şöyle bir bakın... Sizce de güven vermiyor mu? Her kata bir den fazla kapı açılabilecek özelliktedir ve insan taşıma kapasitesi daha fazladır. Hızlaaşağıya doğru inerken destek alabileceğiniz daha çok materyal bulunmaktadır. Dairesel merdiven gibi çok dik değildir ve sizi korkutmaz basamak Genişliği daha iyidir bir basamağa birden fazla kişi basabilir.

 Filmler de çok denk gelmişsinizdir kötü adam Z tipi yangın merdivenin kenarlarından tutarak hep bir kat aşağıya kendini atarak iner ve polisten bu yolla daha hızlı kaçar ne kadar da kullanışlı değil mi?

Tabi işin şakası bu ama yangın merdivenleri hayatları kurtarmak içindir ve bu sisteme göre tasarlanmalıdırlar.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ