Yangın Merdiveni Nedir?

Kategori : Yangın Merdiveni Nedir?
Fiyat : Yangın merdiveni en kısa ifade ile muhtemel bir yangın anında ölüm ile kalım arasındaki ince çizgiyi ifade etmektedir.

Yangın Merdiveni Nedir?

Yangın merdiveni en kısa ifade ile muhtemel bir yangın anında ölüm ile kalım arasındaki ince çizgiyi ifade etmektedir. Dolayısıyla bir yangın esnasında binadaki insanların güvenilir bir şekilde alanı tahliye etmesine imkân veren yangın merdivenleri, bina bütünlüğü içerisinde oldukça hayati ve stratejik bir yapı bloğudur. Yangın merdivenleri binadaki kat sayısına uyumlu olarak her katta insanların kolayca ulaşabileceği bir yere konumlandırılmakladır. Bununla birlikte yangın merdivenleri ısıya dayanıklı materyallerden üretilmiş olması yangın anında gerçekleştirilen çıkışın güvenilir bir şekilde tamamlanabilmesi için oldukça önemlidir. Yangın merdivenleri, projelendirilecek binanın özelliklerine göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bu kapsamda en çok tercih edilen yangın merdiveni z tipi ve dairesel yangın merdivenleridir. Bununla birlikte bu iki genel sınıf haricinde makaralı yangın merdivenleri, portatif yangın merdivenleri ve seyyar yangın merdivenleri de bulunmaktadır. Yangın merdivenlerinin sahip olduğu bu çeşitlilik bina yapılarına göre farklılık göstermekle birlikte yangın merdiveninin ne denli önemli bir araç olduğunu da açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Yangın anında insan hayatının temel güvenlik sigortası konumunda olan yanın merdivenleri sahip olduğu önemi ile paralel olarak günümüzde neredeyse tüm özel ve kamusal binalardaki yerini almaktadır. Apartman ve blokların yanı sıra hastahane ve okul gibi birçok insanın aynı anda bulunduğu binalardan alış veriş merkezi gibi sosyal alanlara kadar her yerde karşımıza çıkan yangın merdivenleri bizi hayata bağlayan en önemli adımların atıldığı yerlerin başında gelmektedir.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ