Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

 

    İlk olarak sizlere yangın merdiveni yapılarının özelliklerinden bahsetmek istiyorum;

 

1-) Yangın merdivenleri temel olarak yangın, terör saldırısı ve doğal afet gibi durumlarda insanların binadan güvenli ve hızlı şekilde uzaklaşabilmelerini sağlamak amacıyla kurulmaktadırlar. 

 

2-) Yangın merdivenleri binanın her katından ulaşılabilecek bir durumda olduğu için insanlar merdivenlerden geçmeden yangın merdiveni yapısına ulaşabilirler. 

 

3-) Yangın merdivenleri bina dışında alevlerin yayılma alanlarından uzak şekilde kurulmaktadırlar. Ayrıca yangın çıkış kapıları da duman sızdırmaz şekilde olmalıdır.

 

4-) Yangın merdivenleri kurulurken yangın merdiveni yönetmeliklerinde belirtilen minimum ölçülerde olmak zorundadır. Ayrıca binanın yüksekliğine bağlı olarak  veya binada bulunan insan sayısına göre yangın merdiveni yapılarının ölçüleri artış gösterebilmektedir.

 

  yangın merdivenleri bu gibi özelliklerden dolayı her türlü binada mutlaka kurulmalıdır ve zaten yangın merdiveni yönetmeliklerinde bu yapıların kurulumu zorunlu kılınmıştır. Bu özelliklere sahip olan yangın merdivenlerinin kurulumu yangın merdiveni imalatı yapan firmalar tarafından yapılmaktadır. Yangın merdiveni imalatı firmaları özellikle yangın merdiveni zorunluluğu çıktıktan sonra aşırı derecede artmıştır. Yangın merdiveni imalatı yapan firmalar işlerini yaparken yangın merdivenlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıdırlar. Bu bilinçle hareket eden yangın merdiveni imalatı firmaları işlerini daha ciddi şekilde ve özen göstererek yapacak olan firmalardır. Ayrıca yangın merdiveni yapılarını kuran firmalar çok geniş ve bilgili bir ekibe sahip olmalıdırlar. Bir yangın merdiveni firmasında tecrübeli mühendisler, arge ekipleri, ustalar ve işçiler çalışmalıdır.

 

  Yangın merdiveni firmasının mühendisleri yangın merdiveni yapısının projesini hazırlarlar ve hem üretim hem de kurulum sırasında tüm denetimleri üstlenirler. Arge ekipleri yangın merdiveninin yangın alarm sistemlerini ve yangın merdiveni çıkış kapılarını kurarlar. Ustalar ve işçiler ise yangın merdiveni yapısının montajını yaparlar. Yangın merdiveni firması yangın merdiveni imalatı yaparken tüm ekip elemanlarıyla beraber iş birliği içinde çalışırlar mühendisler, ustalar ve diğer ekip elemanları beraber tamamen projeye uygun şekilde hiçbir hata yapmadan çalışırlar. Çünkü bilirler kiyangın merdiveni imalatısırasında bir hata yapılırsa bu hatanın telafi edilmesi aşırı derecede zor olur ve telafi edilmeyen bu hata insanların hayatını büyük risk altında bırakır.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ