Yangın Merdiveni Bağcılar

Kategori : Yangın Merdiveni Bağcılar

YANGIN MERDİVENLERİ              Yangın; yanma reaksiyonun meydana getirdiği bulunduğu ortam için tamamen yok olma riski taşıyan cansız varlıkları kullanılamaz hale getiren canlılar içinde hayatlarının son bulmasına neden olan doğal bir afettir. Yangın önlem alınmadığı takdirde yinelenebilir bir felakettir. Alınması gereken önlemler yangının çıkmaması yönünde olsa da yine böyle bir durumla karşılaşıldığında tahliye işlemleri için yapılması ve işleme sokulması gereken durumlarda vardır. Bu işlemlerin en gerekli olanları; yangın merdiveni olarak açıklanmıştır. Merdiven standartları azami 5 katlı bir binalardan başlayarak zorunlu bir sistem halindedir.


            Bu merdivenler gerekli özellikleriyle büyükşehir belediyeleri tarafından standartlar dahilinde ve izinle üretilip gerekli yerlere yerleştirme işlemi yapılır. Tahliye sırasında en önemli rolü üstlenen merdivenler önceki zamanlarda daha yaygın ve zorunlu halde olmadığından can kayıpları oldukça fazla idi. Zorunlu hala gelen bu sistem sayesinde yeni iş kolu oluşturulmuş ve yeni firmalar kurulmuştur. Çok katlı binaların örneğin; okullar, plazalar, oteller, alışveriş merkezleri gibi binaların yapı dışında kalan en önemli teferruatı bu sistemlerdir. Olası bir afet durumunda bu binalarda sürekli görev alan ve gün içinde ziyaret edenler için herhangi bir olumsuzluk durumunda can kaybına mal olmadan binanın boşaltılması için planlı ve proje dahilinde kurulmuş bir yangın merdivenleri hiç kayıp yaşamadan dışarı çıkılmayı sağlar.

            Bir olumsuzluk durumunda acil çıkış kapıları açılarak yangın merdiveninden inişler sağlanır. Bütün yapılarda en az 2 çıkış yapılmalıdır. Gelişen teknoloji ve kullanılan malzeme çeşitliliğine göre yapım esnasında herhangi bir sorun olmaması için belediyeler herkesin kendi kafasına göre değil de belirli standartlara uygun şekillerde merdiven üretilmesi için kurallar koymuştur. Bina yapılırken projeye bu sistemlerde dahil edilmeli ve titiz bir çalışma yapılarak monte işlemi gerçekleşir. Firma olarak iş titizliği ve kalitesi ile örnek verebileceğimiz İstanbul yangın merdiveni firmaları İstanbul içi ve Marmara bölgesi şehirlerinde hizmet vermektedir. Bu firmalar yönetmeliğin yürürlüğü günden itibaren çalışmalarını sürdürmekte ve sorunsuz iş çıkarak müşteri memnuniyeti sağlarlar.

            Yetki ve izinle açılan iş yerlerinin dışında izinsiz olarak iş yapmaya çalışan bazı yerlerde açılmıştır. Daha düşük fiyatlarla iş yapmaya çalışan bu firmalar insan canını tehlikeye atarak sağlam olmayan ve hiçbir izne tabi olmayan üretimlerde bulunurlar.Firmaların işleyişi belirlenen sıralamaya göre uygulanır. Firmadan görevli olan ekip bina ya da inşada belirli ekspertiz işlemlerini yaparak projeye başlarlar. Proje teslim süresi en başta belirtilerek 2 tarafında herhangi bir mağduriyeti olmaması için anlaşmalı olarak belirlenir. Yangın merdiveni fiyatları  her yapıya ve kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Ayrıca binada bulunan kat sayısı ya da site şeklinde bulunan çoklu inşalarda fiyat farklılıkları göz önünde bulundurulmalıdır.370Merdiven yaptırırken dikkat edilecek hususlar başında ilk sırada firmanın kullandığı malzemenin kalitesi ve daha önce inşa ettikleri ve test edilip onaylanan işleridir.


            Doğu şekilde üretilip monte edilen merdivenler genellikle Z tipi olup yapılan korkulukların üzerleri istek halinde kapatılarak can ve panik halinde başka herhangi bir sorunla karşılaşmalar engellenebilir. Çünkü bir an önce binayı tahliye etmek isteyenler herhangi bir sıra ya da düzen gözetmeksizin merdivene yükleneceğinden olumsuz sorunlar doğabilir. Bunu önlemek içinde bu şekilde koruma yöntemleri uygulanabilir. Bina dışı yapılan bu sistemlerin dışında bina içlerinden de acil çıkış bölümleri yapılmaktadır. Bu sistemler yapı içinde çeşitli işaret ve sembollerle binadaki insanları yönlendirerek amacına ulaşır. Merdiven yaptırmak isteyenler için uygun fiyatlarla ve kaliteli üretim yapan firmalarla iletişime geçerek uygun koşullarda merdivene sahip olabilirler.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ