Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın merdiveni, yangın durumunda binada bulunan insanların süratli bir şekilde tahliye edilmesi için kullanılan merdivenlerdir. “Yangın merdivenleri” özel olarak tasarlanmaktadır ve korunumlu merdivenlerdir. Yangın merdiveni, sadece yangın sırasında değil diğer doğal afetlerde ve terör saldırısı gibi olaylarda kullanılmakta ve insan hayatı için çok büyük bir önem arz etmektedir.

“Yangın merdivenleri” günümüzde kanunlar ile güvence altına alınmıştır. Günümüzde yangın merdiveni teknik şartnamesi ile yangın merdiveni için kullanılması gereken malzemeler ve modeller belirlenmiş, yangın merdiveni yönetmeliği ile de proje aşaması ve cephe konuları aydınlatılmıştır. Bu kanunlara uymak yasal olarak zorunludur.

“Yangın merdivenleri” birden fazla kat bulunan bütün iş yerleri, ticaret merkezleri ve topluma açık olan yapılarda bulunmalıdır. Giriş katı da sayılmak kaydıyla 20’den fazla dairenin bulunduğu konut binalarında yapılması zorunludur. Ayrıca zemin ile birlikte 4 katın üzerinde bulunan büro tarzındaki binalarda da yangın merdiveni kullanılması şarttır.

“Yangın merdivenleri” genel olarak dairesel yangın merdiveni ve Z tipi yangın merdiveni olarak iki şekilde kullanılır. Dairesel yangın merdiveni 9.5 metre yüksekliğe kadar olan binalarda kullanılabilmektedir. Z tipi yangın merdiveni ise özellikle kamu binalarında ve diğer çok katlı binalarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

“Yangın merdivenleri” konusunda en önemli ayrıntılardan biri, üretilen malzemenin standartlara uygun olmasıdır. Proje aşamasından başlayarak her aşamada dikkatli olunması gereken yangın merdiveni konusunda işçilik son derece önemlidir. Bunun yanı sıra üretimi gerçekleşen yangın merdiveninin binaya montajı konusu da son derece önemlidir.

“Yangın merdivenleri” konusunda ülkemizin hemen hemen tüm illerinde hizmet veren firmalar mevcuttur. Bu firmaların sayısı artış göstermektedir. Yangın merdiveni konusunda firma tercihi yaparken müşteri memnuniyeti, izin belgeleri gibi konuları göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ