Yangın Merdiveni Giderek Yayılıyor

Kategori : Yangın Merdiveni
Fiyat : Yangın Merdiveni Giderek Yayılıyor

Yangın Merdiveni Giderek Yayılıyor

Özellikle kalabalık ve çok katlı binalar büyük önem taşıyan yangın merdiveni son yıllarda yeni yapılan binalara inşa edilmektedir.

Yasal olarak 4 katlı binalarda yangın merdiveni mecburidir. Ancak bu noktadaki ihmal yeni yapılan binalarda ortadan kalkmaktadır. Yangın merdiveni hayati öneme haiz olduğundan, yapımında belirli kurallara uyulması zorunludur.

Yangın Merdiveni İmalatı İçin Zorunlu Unsurlar

Yangın merdiveninin evvela sağlam olması beklenir. Bu amaçla yangın merdiveni imalatı için çelik kullanılmaktadır. Binaların dış taraflarında bulunan yangın merdivenleri aynı zamanda hava koşullarından etkilenmesin diye paslanmaz çelik kullanımı daha idealdir. Yangın anında kaçan insanların kayması ciddi kazalara neden olabilir. Bu nedenle basamakların kaymayan bir yapıda inşa edilmesi gerekmektedir. Baklava desenli basamaklar kaymayı engellemektedir. Bunun yanı sıra 50 kişiden fazla kişi olan yerlerde yangın merdiveni için iki çıkış olması gereklidir.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdiveni fiyatları değişkenlikler göstermektedir. Kullanılan malzemenin niteliği ve emek yoğunluğuna göre değişen fiyat ortalama olarak, metrekare için 100 TL civarındadır. Kat maliyeti ise, 2500-3500 TL arasındadır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ